Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı

0 42

Milli Eğitim Bakanlığı 21 Eylül Pazartesi günü 81 ilimizde başlayacak yeni öğretim yılında verilecek yüz yüze eğitim hakkında eğitimin nasıl uygulanacağına ilişkin teknik detayları 81 il milli eğitim müdürlüğüne gönderilen yazıyla paylaştı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un imzasıyla illere gönderilen yazıya göre 21-25 Eylül tarihleri arasında uyum programı gerçekleştirilecek ve sonrasında okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul 1’inci sınıflarda ‘1 gün yüz yüze eğitim’ şeklinde gerçekleştirilecek.

Yüz yüze eğitim için okulun fiziki şartları da dikkate alınarak, öğrencilerin sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde eğitim almalarını sağlamak için öğrenciler gruplara bölünecek ve bu gruplardaki öğrenciler okula belirli günlerde gelecek. İsteyen aile yazılı bir başvuruda bulunmadan çocuğunun uzaktan eğitim almasını sağlayabilecek.

Uyum döneminde ilk hafta 30’ar dakikalık 5 etkinlik saati ile eğitim yapılacak ve ardından bir sonraki hafta bu eğitim ilk hafta 1 gün 30’ar dakikalık 5, 28 Eylül-2 Ekim ve devamında, haftada 2 gün, günde 30’ar dakikalık 5 ders saati eğitim yapılacak.

Her ders arası 10 dakikalık teneffüs uygulanacak ve bu teneffüs saatlerinde öğrencilerin sosyal mesafe kuralına uymaları için okul yönetimi tarafından nöbet görevi ile bu kurala öğrencilerin uyulması sağlanacak.

Derslerde tüm öğrencilerin maske takmaları zorunlu olacak ve korona virüs tedbirlerinin hepsi uygulanacak

Uyum haftasından sonraki 28 Eylül-2 Ekim tarihlerini kapsayan hafta ve devamında ise Türkçe dersi haftada 2 gün 3’er ders saati olmak üzere 6 ders saati, matematik haftada iki gün 1’er ders saati olmak üzere 2 ders saati, hayat bilgisi haftada 2 gün 1’er ders saati olmak üzere 2 ders saati yüz yüze eğitimle verilecek.

Uzaktan eğitimle ilgili tüm bilgilere uzaktanegitim.meb.gov.tr ve eba.gov.tr adreslerinden de ulaşılabilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.