Bu da PKK’lı cinci hoca

0 75

Son yıllarda hızlıca artan taciz skandallarına bir yenisi daha eklendi…

PKK sempatizanı olarak toplantılara katılan ve İstanbul’da ‘Cinci Hoca’ olarak bilinen Burhan Dalgalı İstanbul’un Esenler ilçesinde yakalandı.

Polise ihbarda bulunan bir vatandaş Esenler’de bir kişinin kendisini cinci olarak tanıttığını ve insanların inançlarını suiistimal ettiği ihbarı üzerine başlattıkları çalışmada Ebubekir B. adlı bir kişi eşiyle birlikte emniyete gelerek boşanmalarından sonra yeniden bir araya geldiklerini imam nikahı için sözde “Hoca” Burhan Dalgalı’yı çağırdıklarını söyledi.

İmam nikahı kıymak için Ebubekir B. ve eşinin kendisini çağırması üzerine cinci hoca imam nikahı kıymak için gittiği evde iddialara göre çiftten nikah tazelemek için kefaret parası verilmesi gerektiğini söyledi. İkiliden 3 bin 200 lira para talep etti. Ardından Ebubekir B.’den ayrıca eşi ile baş başa bir odada görüşmek istediğini söyleyen cinci hoca boş bir oda talep etti. Sahtekar hoca bu talebinin reddedilmesi üzerine çiftin nikahını kıyarak evden ayrıldı.

Ebubekir B. olaydan kısa bir süre sonra mahallesindeki arkadaşlarıyla sohbet ederken cinci hoca Dalgalı’nın bir kadını taciz ettiğini duyması üzerine arkadaşlarına bu sahtekar hocanın kendisinden kefaret parası talep ettiğini ve bu parayı ödediğini söylemesi üzerine arkadaşları tazelenen imam nikahında böyle bir paranın olmadığı bilgisini edinince dolandırıldığını anladı.

Polis ekipleri düzenledikleri bir operasyonla hakkında şikayetçi olunan sahte cinci hocayı yakalayarak gözaltına aldı. Polis ekipleri şüpheli kişinin soruşturmasına devam ederken bu şahsın taciz görüntülerine ulaştı. Görüntülerde sözde hocanın bir kadının elbiselerini çıkarttırarak bedenine Arapça yazılar yazdığı görüldü. Ancak o görüntülerle ilgili şikayetçi olunmadığı öğrenildi.

Gözaltına alınan sahte hoca hakkında 2012 yılında cinsel tacizden suç kaydı olduğu belirtilirken şüphelinin daha önce PKK terör örgütünün bir toplantısına katıldığına diar fotoğrafları ortaya çıktı.

Sahtekar cinci hoca Burhan Dalgalı çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.