Kızlarını istismar ettiği iddia edilen baba tahliye edildi

0 43

Ocak ayında Mersin’de meydana gelen olayda 34 yaşındaki H.G. ile kız kardeşleri 32 yaşındaki S.D. ve 28 yaşındaki S.D., ocak ayında öz babaları S.D.’nin kendilerini daha küçük yaşlarından itibaren yıllar boyu kendilerine cinsel istismarda bulunduklarını iddia ederek babaları hakkında şikayetçi olmuştu.
Öz babalarının kendilerine cinsel istismarda bulunduğunu iddia eden 3 kız kardeşin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan emlakçı baba S.D, önce tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Öz kızlarını istismar ettiği iddia edilen baba S.D. hakkında, ‘çocuğun cinsel istismarı suçundan’ 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Mersin 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan baba S.D., Temmuz ayında görülen ikinci duruşma sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Mersin 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugün görülen 3’üncü duruşmasında taraf avukatları ve babalarının cinsel istismarına uğradıklarını iddia eden mağdur kız kardeşler hazır bulundu. Bir önceki duruşmada tutuklanarak cezaevine gönderilen tutuklu sanık S.D.’nin Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldığı duruşmada akrabalar ve yakınlar dinlendi.

Mahkemede söz alan tutuklu sanık S.D.’nin kız kardeşi ve mağdur kız kardeşlerin halası yeğenlerinin babalarından para almak için iftira ettiğini iddia etmesi üzerine kız kardeşler söz alarak şantaj ve iftira suçlamalarını kabul etmediler.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanık S.D.’yi yeterli delil olmadığı gerekçesiyle serbest bıraktı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.