Karantinada olmaları gerekirken sokakta yakalandılar

0 48

Sadece dünyada değil aynı zamanda ülkemizde de artık sık sık karantina kurallarının ihlal haberlerine bir yenisi bugün Kastamonu’da yaşandı. Yapılan test sonucu pozitif çıkan ve evinde karantina altında kalması gereken M.A adlı bir kişinin komşuları evde karantina altında olması gereken komşularının dışarı çıktığını görmeleri üzerine durumu polise ihbar ettiler.

İhbar üzerine harekete geçen polis ekipleri M.A.’yı dışarıda dolaştığı sırada yakaladı. Polisler tarafından yapılan sorgusunda M.A Covid-19 testi sonucunun pozitif çıktığını, evde kalması gerekirken dışarı çıktığını ifade ederken hakkında tutanak tutuldu.

M.A polislere verdiği ifadesinde evde sıkıldığı için dışarı çıktığını belirtmesi üzerine kendisine 3 bin 180 lira para cezası uygulanarak özel donanımlı sağlık ekipleri ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri eşliğinde Kastamonu Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait Şeyh Şaban-ı Veli Öğrenci Yurdu’na yerleştirildi.

M.A. gibi karantinada izolasyon altında kalması gereken kişilerin yapılan denetimlerde 2 kişinin daha karantina kurallarını ihlal ettiği tespit edilerek haklarında yasal işlem yapıldı. Haklarında işlem yapılan 3 kişi daha sonra Şeyh Şaban-ı Veli Öğrenci Yurdu’nda 14 gün süreyle zorunlu karantina altına alındılar. Karantina kuralını ihlal eden diğer 2 kişiye de 3 bin 150’şer TL de idari paraca cezası uygulandı.

Kastamonu’ya mevsimlik işçi olarak gelerek yapılan test sonuçları pozitif çıkan 10 kişi kırsal kesimde karantina kurallarını ihlal etmeleri üzerine Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince de Şeyh Şaban-ı Veli Yurdunda karantina altında tutuluyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.