Oğluna düğün yapan vekile idari para cezası kesildi

0 18

Kocaeli’de pandemi yasaklarını ihlal eden AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, oğluna düğün organize etmiş, kalabalık bir davetli kitlesine de düğünde yemek servisi yapmıştı. Bir vekilin ülke genelinde uygulanan bir yasağı delerek binden fazla kişiyi ağırladığı bir düğünü yapması büyük tepkilere neden olmuştu.

Konu hakkında açıklama yapan AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, olaya ilişkin “Yaptıklarımdan dolayı asla pişman değilim, oğlumu evlendirdim. Düğün yaparken de pandemi kurallarına da uydum. Sağlık Bakanımızı davet ederken de kendisine bilgi verdik. O dönemde yasak yoktu. Nikahın yapıldığı alan çok büyük bir arazi. Girişte görevlendirdiğimiz arkadaş düğüne gelen herkesin ateşini ölçerken maskesiz kimse içeri alınmadı. 15 kişilik masalarda 6 kişi oturdu. Nikaha gelmek isteyenlere gelme diyemezdim. Nikah ve düğün 75 dakika sürdü. Uzaktan gelenler için yemek ikramında bulunduk. Ben Ağrı’lıyım yapmazsam bir yemek yedirmeden gönderdiler derlerdi” açıklamasını yapmıştı.

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’a 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 282. maddesi uyarınca Hıfzıssıhha Kurulu kararına dayalı olarak en üst sınırdan 3 bin 180 TL idari para cezası uygulanmasına karar verildi.

Milletvekili Yaman’a düğünler ile nikâhlarda toplu yemek verilmesi de dahil olmak üzere her türlü yiyecek içecek servisi ya da ikramının yasaklanmasına rağmen, düğünde davetlilere toplu yemek verildiği için aynı tutardaki idari para cezası iki kez uygulandı ve ceza 6 bin 360 TL oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.