Hayvan sevgisi ancak bu kadar güzel anlatılırdı

0 17

İstanbul’un Gaziosmanpaşa’da ilçesinde 7 yaşındaki  Ceylin Önal okul arkadaşının kedisinin kaybolduğunu öğrenince 4 yaşındaki kardeşi Öykü ile beraber resimli ilanlar hazırladı. Arkadaşının kaybolan kedisinin resmini çizen Ceylin Önal resimlerin altına mahalle adını ve babasının telefon numarasını da yazarak oturduğu sokakta birçok duvara asarken bu ilanları gören vatandaşların yüzünde gülümsemeler yaşamasına neden oldu.

Hazırladığı ilanlarla mahallenin adete sevgilisi haline gelen Ceylin Önal, “Okuldan bir arkadaşım bana kedisinin evlerinin balkon kapısından çıkarak kaybolduğunu söyleyince arkadaşımın kedisinin bulunmasına yardım etmek için resimlerini çizdim. Resmi çizerken kardeşim de yardımcı oldu. Kaybolan kedinin ismi “Gece”, bende resimlerini bizim mahallede birçok duvara yapıştırdım. İlanımızın altına adresimizi ve babamın telefonunu yazdık. Kediyi bulacağımıza ve arkadaşımıza vereceğimize inanıyorum” dedi.

Kızlarının kayıp kedinin bulunması için gösterdikleri çabayı takdir eden bana Hasan Önal “İnşallah kedi bulunur. Kızlarım ve arkadaşları kedinin bulunması için gösterdikleri çaba boşa gitmemiş oldur. Kediyi daha önce görüp görmediğini tam olarak bilmiyorum ama resmini çizmiş ve mahallede arkadaşlarıyla birlikte yapıştırmış. Bakkala ekmek almaya dahi giderken abla kardeş “Gece” diyerek bağırıyorlar. Bana kızlarım belki ona seslendiğimizi duyarlarsa yanımıza gelir dediler. Mahallede komşular ne kadar sokak kedisi görürse artık bize haber vermeye başladılar. Umarım o kediyi buluruz kızlarım ve kedinin sahibi arkadaşı mutlu olur” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.