Öz kızına cinsel saldıran ve iki bebeğini öldüren babaya ağır ceza

0 61

Antalya’nın Kepez ilçesinde meydana gelen olayda 4 çocuk babası Ekrem E. 25 yaşındaki engelli kızına 6 yıl boyunca cinsel saldırıda bulunduğu ve kızının bu cinsel saldırılar sonrasında 2008 yılında hamile kalıp düşürdüğü, 2012 ve 2014 yıllarında da babasından iki bebek dünyaya getirdiği ve babasının bu çocukları tenha bir yere bırakarak öldürdüğünün ihbar edilmesi üzerine başlatılan soruşturmada baba Ekrem E. gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderilirken eşi Cemile E. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Ekrem E. ve Cemile E. çiftinin 4 çocuğu da devlet korumasına alındılar.

Ekrem E. hakkında öz kızına cinsel ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 30 yıl hapis istemiyle Antalya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılırken Ekrem E. ve Cemile E. çiftine aynı mahkemede 2 bebeği öldürdükleri iddiasıyla da ‘nitelikli şekilde kasten öldürme’ suçundan ayrı bir dava açıldı.

Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan iddianamede 2012 yılında Ekrem E.’nin kızından doğan bebeği bilinmeyen bir yere bırakarak ölümüne sebep verdiği ayrıca eşi Cemile E.’nin de eşinin kızına tecavüz etmesi sonucu 2014 yılında dünyaya gelen bebeği bir beze sararak bilinmeyen bir yere gömdüğü anlatıldı.

İlk davada tutuksuz yargılanan anne Cemile E. hakkında yakalanma kararı verilirken Ekrem E. hakkında Antalya 5. Ağır Ceza Mahkemesi cezai indirim yapmadan 30 yıl hapis cezası verirken Cemile E. beraat etti.

İki bebeğin ölümü için açılan davada baba Ekrem E.’nin eyleminin teşebbüs aşamasında olduğu gerekçesiyle 15 yıl, anne Cemile E’ye de 12 yıl hapis cezası vermesinin ardından Cumhuriyet savcısı kararı temyiz etti. Yargıtay 1. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin kararını, sanıkların teşebbüs suçundan değil ‘kasten insan öldürme suçundan ceza almaları gerektiğini bildirerek, bozdu ve baba Ekrem E.’yi ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmalarını onadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.