İşkence odasından özgürlüğe…

0 74

Şanlıurfa’nın Akşemsettin Mahallesi’nde meydana gelen olayda geçimini inşaatlarda boyacılık yaparak sağlayan İlyas Arık  Mırvet Nivej adındaki Suriyeli imam nikahlı eşine 5 gün boyunca şiddet uyguladı. İlyas Arık imam nikahlı eşini sopa ve zincirle dövdükten sonra , kerpetenle tırnaklarını çekiği öğrenilirken kadının çığlıkları üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri evin çatısına yapılan barakada kanlar içinde bulurken ambulansla hastaneye kaldırılarak yoğun bakım ünitesinde tedavisine başlanırken kendisine şiddet uygulayan İlyas Arık ise polis tarafından gözaltına alındı.

Polis Ekipleri tarafından Urfa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorgulanan Arık, imam nikahlı eşini kendisini aldattığı için aldatıldığı dövdüğünü öne sürerek, “İki Suriyeli kadınla imam nikahı ile evliyim. İlk eşimden 2 çocuğum dövdüğüm ikinci imam nikahlı eşimden 1 çocuğum var ve kendisi 2 aylık hamile. Onu sevdiğim için kaçırarak evlendim. Aramızda kıskançlıktan tartışma yaşanırken beni aldattığı için dövdüm” dediği öğrenildi.

Olay esnasında polislerin gelmesi üzerine İlyas Arık’ın kaçmaya çalıştığı ve kaçarken de yeğeni Halil Arık’tan yardım aldığı tespit edilirken polis ekipleri barakada yaptıkları araştırmada kanlı halı, yastık, zincir ve kerpeteni de toplayarak merdiven boşluğuna sakladığı belirtilen Halil Arık gözaltına alınarak emniyette götürüldü.

Polis merkezinde ifadesi alınan İlyas Arık çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliğince ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve kasten yaralama’ suçlarından tutuklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.