Kahraman yangın söndürme işçileri toprakta uyudular

0 64

Geçtiğimiz Cuma günü saat 11:15 sularında Kahramanmaraş’ta ilk yangın Andırın ilçesinin Kızık Mahallesi’ndeki ormanlık alanda çıktı. Vatandaşların ihbarı üzerine yangın başladıktan 5 dakika sonra hızla büyürken Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı ekipler karadan ve havadan müdahaleye başladı. Kızık Mahallesi’nde çıkan yangının söndürme çalışmaları devam ederken saat 17.05’te bu kez de  Onikişubat ilçesinin Ayşepınarı Mahallesi Musalı mevkisinde bulunan ormanlık alandan dumanlar yükselmeye başladı. Bu bölgeye de ihbar üzerine çok sayıda ekip sevk edilirken her iki bölgede yangın söndürme çalışmaları devam ederken Cumartesi günü saat 09:00 sularında Andırın’ın Kuzgun Mahallesi’nde ormanlık alanda üçüncü bir yangın daha çıktı.

Kahramanmaraş’ta 3 yaklaşık 20 saat içerisinde üç farklı yerde çıkan yangını söndürmek için  Antalya, Konya, Kayseri ve Adıyaman’dan da takviye ekipleri gönderildi. Üç ayrı yerdeki yangını söndürmek için 55 arazöz, 10 su takı, 4 dozer, 6 itfaiye aracı, 220 personelle karadan, 5 yangın söndürme helikopteriyle de havadan müdahale eden ekipler Kızık’taki yangını cumartesi günü saat 11.15’te, Musalı’daki yangını saat 23.00’te, Kuzgun’daki yangını ise pazar günü saat 01.00 sıralarında kontrol altına aldı.

44 saat boyunca üç ayrı bölgedeki yangına müdahale eden işçiler Pazar günü sabah saat 07:00 sularında söndürme ve soğutma çalışmasının tamamlanmasının ardından çıkan yangınlarda 65 hektarlık alanın yanarak kül olduğu, yangın söndürme ve soğutma çalışmaları bittikten sonra bir çok işçinin bulundukları yerde toprağa yatarak uyuma fırsatı bulduğu anlar arkadaşları tarafından objektiflere yansıdı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.