Türkiye milyonluk tazminatı reddeden gaziyi konuşuyor

0 36

5 yıl önce uzman çavış olarak Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesine bağlı Karabulak Jandarma Karakolu’nda görev yapan Cengiz Erduran PKK’lı teröristlerin Jandarma karakoluna düzenlediği bombalı saldırıda yaralandı, Saldırı sonrasında gazi olan Uzman Çavuş Cengiz Erduran uzun süren tedavisinin ardından maddi ve manevi tazminat davası açanmış ve açtığı dava sonrasında  mahkemenin talep ettiği bilirkişi raporunda 1 milyon 679 bin 866 lira 71 kuruşluk tutarı çok bulup, gönlü razı gelmediği gerekçesiyle maddi tazminattan feragat etti.

GAZİ ERDURAN’IN DAVRANIŞI BÜYÜK TAKDİR TOPLADI

1 milyon 679 bin 866 lira 71 kuruşluk tazminatı vicdanı elvermediği için almaktan vazgeçen gazi Erduran’a, örnek davranışı nedeniyle Türkiye’nin dört bir yanından tebrikler yağıyor. Sosyal medyada kısa bir sürede Trend Topic olan Gazi Cengiz Erduran’a binlerce tebrik mesajları yağdı

Gazi Erduran ile ilgili sosyal medyada binlerce paylaşım yapmayı sürdüren takipçiler, ‘Helal olsun’, ‘Seninle gurur duyuyoruz komutanım’, ‘Hakkını helal et’, ‘İşte gerçek vatansever’ yorumlarında bulundu.

OTURDUĞU EV KİRAYMIŞ

Gazi Cengiz Erduran’ın tazminatından vazgeçmesi Türkiye’nin yanı sıra çevresinden takdir kazanırken gazi Erduran’ın, şu an herhangi bir işte çalışmadığı ve kirada oturduğu, geçimini de aldığı gazi maaşıyla sağladığı ortaya çıktı.

Olayı öğrenen Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu makamında Gazi Cengiz Erduran’ı makında ağırlayıp, tebrik ederken  gazi Erduran, kendisini arayanların çoğunluğunu eski asker arkadaşları ve komutanları olduğunu belirtti.

2 kızı üniversiteden yeni mezun olan gazi Erduran, asker olmayı düşünmesi halinde 10 yaşındaki oğlu Muhammet Yusuf’un da yanında olacağını söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.