Bolu Belediye Başkan Yardımcısından ibretlik ceza

0 23

Her sabah günlük sporunu Alpağut Mahallesi’nde yapan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir sabah sporu yaptığı sırada bir parktaki masanın üzerinde çöpler bırakıldığı gördü.

Belediye Başkan Yardımcısı Özdemir, parktaki masa üzerine bırakılan çöpleri temizlemek isterken masanın üstüne Fatih A. isimli şahsa ait unutulmuş cüzdanını buldu. Bulduğu nüfus cüzdanını zabıta ekiplerine teslim eden Özdemir, yaşadığı olayı anlatan bir video çekerek sosyal medya hesabından cüzdanını bulduğu Fatih A.’ya çağrıda çöpleri temizlemesi şartıyla cüzdanını alabileceğini söyledi.

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, sosyal medyadan yayınladığı video kaydında, “Her sabah bu parkta sabah sporumu yaparım. Bu sabah parkımızda karşılaştığım manzara ne yazık ki bu şekilde. Tahmin ediyorum ki bu masanın etrafında gece keyifli anlar yaşayan vatandaşlarımız ne yazık ki masayı bu şekilde bırakıp evlerine gitmişler. Burayı temizlemek isterken masanın üstündeki bırakılan çöplerin arasında bir tane içi boş bir cüzdan buldum. Cüzdanın içinde sadece kimlik var. Bulduğum cüzdanı zabıta arkadaşlarıma bıraktım. Cüzdanda kimlikte adı Fatih A. olan arkadaşa sesleniyorum. Bu masayı bu sabah temizlemeyeceğiz. Bugün sen gelerek masayı temizleyeceksin. Temizlik yaparken ve temizlik bittikten sonra çektiğin fotoğraflarla zabıta arkadaşlara geleceksin ve cüzdanını teslim alacaksın” dedi.

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir’in sosyal medyadan çağrısını duyan Fatih A. parka giderek parkta bıraktığı çöpleri temizledikten sonra zabıta ekiplerine giderek nüfus cüzdanını geri aldığı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.