Sağlık Bakanı Koca’dan açıklamalar geldi

0 24

Son günlerde özellikle İstanbul’da yeni Covid-19 vaka sayılarının artması üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul’daki ilçe belediye başkanları ile bir araya gelerek koronavirüs vakalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Sağlık Bakanı Koca özellikle İstanbul’un 28 ilçesinde geçtiğimiz haftaya oranla yeni vaka sayılarında %50 artış görüldüğünü ve yakın bir zamana kadar vaka sayılarındaki düşüşleri durduramadıklarının altını çizerek 28 ilçemizde vaka sayılarındaki artışa dikkat çekti.

Bakan Koca yaptığı açıklamada disiplinli hareket edilmesinin önemine dikkat çekerek denetimler sadece ulaşımda, pazarlarda ve AVM’lerde yapılmakla yetmez. Her yerde disiplinli hareket edilmesi gerektiğini maske, hijyen ve sosyal mesafe kuralını her yerde uygulanması gerektiğini ifade ederken yetkililerin uygun düzenlemeler yapmasını talep edeceğiz.

İlerleyen günlerden itibaren sabah ve akşam aynı saatlerde işe gidip gelen işçi ve memur kesiminin aynı saatte gidip aynı saatte dönmesinin mümkün mertebe önlenmesini amaçlıyoruz. Ayrıca mesai saatlerin değiştirilmesi konusunda çalışmalara başlandığını ve bu konuda ileriki günlerde açıklamalar yapılacak” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gündemdeki uygulamalar hakkında da yaptığı açıklamada, ulaşımın yoğun olduğu saatlerde ek seferler düzenlenmesini, birçok çalışanın işe gitmeden evden işlerini halletmelerini sağlanması gerektiğini belirterek mecbur olmadıkça kişilerin evden çıkmayarak evde zaman geçirmelerini talep ederken tatilden memleketlerinden dönenlerin ziyaret edilmemesi konusunda da uyarılarda bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.