Sapık muavin tutuklandı

0 64

Metro Turizmde şoför ve muavinlerin yol açtığı skandalları bitmiyor..

Metro Turizm’de yaşanan son 20 Ekim 2020 tarihinde, Edirne-İstanbul seferini yapan otobüste meydana gelen olayda E.H adındaki genç kız Edirne’de İstanbul’a dönmek için bindiği Metro Turizme ait bir otobüste, otobüsünün muavini Hüseyin Ç., tarafından taciz edildi.

H.E adındaki genç kızın oturduğu koltuğunun yanındaki koltuğa oturan muavin Hüseyin Ç, cinsel organıyla oynayarak cinsel tacizde bulunurken durumu fark eden H.E. bu anları cep telefonu ile kaydederek ailesinin yanında geldiğinde durumu anlattı. Genç kızın ailesi de kızları ile birlikte polise giderek muavin hakkında şikayetçi oldu.

Olaya ait görüntülerin sosyal medya üzerinden paylaşılması üzerine büyük tepki gördü.

E.H. ve ailesinin şikayeti üzerine polis ekipleri muavin Hüseyin Ç.’nin Keşan’da olduğunu belirleyerek ailesi ile birlikte Uzunköprü’ye giderken aracı takibe alarak yolda durdurup muavini gözaltına aldı. Hüseyin Ç.’nin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiği ve savcılık soruşturmasının ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi hakimliğe gönderildi.

Nöbetçi hakimliğe sevk edilen evli ve 4 çocuk babası olduğu öğrenilen muavin çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Metro Turizm’de 2016 yılında meydana gelen bir olayda Muğla’dan İstanbul’a seyreden bir otobüste yolculuk eden üniversite öğrencisi koltuğunda uyurken cinsel saldırıya uğradığını iddia ederek şikayetçi olmuş, olayın büyük yankı uyandırması üzerine Metro Turizm yetkilileri gazete ve internet medyası üzerinden özür mesajı yayınlamak zorunda kalmıştı.

2017 yılında da meydana gelen olayda Metro Turizm otobüsü şoförünün cinsel istismar görüntülerinin sosyal medyaya düşmesi üzerine Metro Turizm tarafından  “Görüntüler 2 ay önce bir yolcumuz tarafından kaydedilerek bize gönderildi. İzledikten sonra şoförün iş akdine son verdik.” açıklaması yapılmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.