FETÖ örgütü içinde cinsel saldırı suçları

0 65

Yurt dışında kaçak olarak yaşayan Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) mensupları arasında son zamanlarda artan ekonomik, sosyal hayat ve sözde ahlaki değerler konularında anlaşmazlıklar yaşandığı biliniyordu. Örgüt mensupları tarafından gizli tutulmaya çalışılan bu çatlak bazı FETÖ’cülerin sosyal medya paylaşımları ile ortaya çıktı. İddialara göre, FETÖ mensubu bir doktorun kendisi gibi FETÖ’cü olan kadınlara ağrılarınızı hipnoz yoluyla gidereceğim diyerek 7 kadına cinsel saldırı, 30 kadına ise muayene sırasında cinsel tacizde bulunduğu iddiası  ortaya atıldı.

FETÖ terör örgütünün önde gelen firari üyelerinden biri olan Önder Aytaç da  sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, FETÖ’cü Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Haldun Çetinkanat’ın fotoğraflarını paylaşarak “Her doktor doktor mudur? O doktor bu doktor mudur?” yazdı.

Son günlerde yaşanan cinsel saldırı olaylarının büyük bir paniğe yol açtığı belirlenirken cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen FETÖ’cü Çetinkanat’ın evli ve 2 çocuk babası olduğu, Türkiye’de bulunduğu dönemde de tedavi ettiği, çoğunlukla örgüt üyesi olan pek çok kadına cinsel tacizde bulunduğunu söylediler.

FETÖ terör örgütünün üst düzey yöneticilerinden olan İsmail Büyükçelebi tarafından verilen referansla örgüte kabul edilen Dr. Haldun Çetinkanat’ın terörist başı Fethullah Gülen’in güvenini kazandığı ve bu sayede örgüt içinde önemli bir yer edindiği bilgisine ulaşıldı.

Haldun Çetinkanat’ın 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Güney Afrika, Uganda, Mali ve ABD’de örgütsel faaliyetlerine devam ettiği bildirildi. Çetinkanat’ın örgütün kontrolündeki bir hastanede çalıştığı da öğrenildi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.