Süt toplama merkezinde skandal!

0 41

Konya’da iki girişimci tarafından kurulan süt toplama merkezinde çalışan Emre S. adlı şahıs bir kazan içerisinde süt banyosu yaparken çekilen görüntüleri yine aynı şirkette çalışan Uğur T. tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Sosyal medyada hızla yayınlan görüntüler infial yaratırken Tarım ve Orman Bakanlığı’nın talimatıyla firmanın Meram Sanayi Sitesi’ndeki süt toplama merkezine giden Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri iş yerini denetledi. Tarım ve Orman Bakanlığı ekipleri tarafından yapılan denetim esnasında süt toplama merkezindeki tüm ürünler imha edilirken iş yerinin onay belgesi iptal edilip, faaliyetlerinden men edilerek, mühürlenip kapatıldı. Süt toplama merkezinde çalışan işçilerin hijyen belgesinin olmaması nedeniyle 2 kişiye bin 700 lira ve 5996 Sayılı Kanunu’nun gereği hijyen gerekliliklerini aykırılıktan 13 bin 934 lira para cezası uygulandı. Ayrıca süt toplama merkezi hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

Yaşanan olaylardan sonra açıklama yapan firma yetkilileri ise olayın bir komplo olduğunu ve kazanda iddia edildiği gibi süt değil sadece deterjan olduğunu öne sürüp, 2 işçiyi işten çıkartarak, işçiler hakkında suç duyurusunda bulundu. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı görüntülerin yayınlanmasının ardından 2 işçi hakkında soruşturma başlattı.

Kazan içinde süt banyosu yapan Emre S. ve bu anları görüntüleyerek sosyal medyada paylaşan Uğur T. dün akşam saatlerinde polisi arayıp, teslim olacaklarını söyledi. Polis ekiplerine teslim olan iki kişi verdikleri ilk ifadelerinde sosyal medyada paylaşılan görüntülerin 2 hafta öncesine ait olduğunu ve şakalaşmak için yaptıklarını, kazandaki sıvının süt değil, deterjan olduğunu ve görüntüleri paylaştıktan sonra da bu kadar tepki alıp büyüyeceğini düşünmediklerini söyledikleri öğrenildi.

Polis merkezinde ifadeleri alından Emre Sayar ve Uğur Turgut çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.