Bahçeli’den Doğu Akdenizle ilgili açıklama

Bahçeli'den Doğu Akdenizle ilgili açıklama

0 136

 

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkanı görevinde bulunan Devlet Bahçeli sosyal medya hesaplarından Twitter üzerinden bir takım açıklamalar gerçekleştirdi. Bahçeli açıklaması içerisinde; ”Doğu Akdeniz bölgesinde açık bir şekilde Türkiye’ye tuzak kuruluyor, kuyusu kazılmaya başlanmış ve de egemenlik ile alakalı haklarına kast ediliyor. Rum Yönetimi tarafından, Fatih Sondaj Gemimizin çalışanlarının yanı sıra TPAO’yla işbirliği yapmakta olan yabancı firmaların yöneticileri hakkında bir tutuklama kararı çıkartmış olması tamamen hukuksuzdur ve kepazeliktir” ifadelerine yer verdi.

Açıklamasının devamında ise;

”Kıbrıs’ın Türklerini yok sayıyor olmak, tarihsel durumdaki haklarını gasp etmeye teşebbüs ve de tevessül etmek uluslararası durumdaki hukuku çiğnemek, Türkiye’ye adeta bir meydan okumaktır. Ülkemiz bu barbar durumdaki ve barış karşıtı hamleleri göğüsleyebilecek güç ve yeterlilikte bir ülkedir. Kıbrıs Türklüğü hiç bir şekilde yalnız değildir, Doğu Akdeniz hiç bir şekilde peşkeş çekilmeyecektir.

23 Haziran tarihinde gerçekleşecek İstanbul Büyükşehir Seçimleri için de çok az bir zaman kaldı. Cumhur İttifakı’nın başarılı bir durumda olması hususunda çok samimi ve de heyecanlıyız, İstanbul iline de mitili atmış bulunmaktayız. Menfi propagandalar ile birlikte itibar cellatlığına soyunmuş olanların yalanları ile birlikte çarpıtmaları ve de çırpınışları hiç bir şekilde sonuç vermeyecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.