Restoranda tanıştığı adamın tecavüzüne uğradı

0 39

İstanbul’un Fatih ilçesinde meydana gelen L.K. adlı bir kadın akşam saatlerinde Aksaray’da bulunan bir restorana yemek yemeye gitti. L.K. isimli kadın restoranda yemek yerken yine kendisi gibi restoranda müşteri olarak bulunan C.Ş. isimli kişiyle tanıştı. İkili restoranda bir süre oturduktan sonra birlikte farklı bir mekâna giderek alkol almaya karar verdi.

Çift gittikleri eğlence mekanında uzun süre alkol aldıktan sonra birlikte bir otele gittiler. İddiaya göre C.Ş adlı kişi  L.K. adlı kadınla birlikte olmak istediğini söylemesi üzerine bu teklifinin reddedilmesine öfkelenen C.Ş. genç kadınla zorla birlikte oldu.

C.Ş tarafından tecavüze uğrayan L.K karakola giderek şikayetçi olması üzerine emniyet güçleri otele giderek şüpheli C.Ş.’yi ifadesi alınmak üzere gözaltına aldı. C.Ş. karakolda verdiği ilk ifadesinde L.K. ile bir restoranda tanıştıktan sonra para karşılığında cinsel birliktelik yaşamak için otele gittiklerini zorla cinsel birliktelik yaşanmadığını söyledi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı kadının şikayetinin ardından soruşturma başlatırken L.K adlı kadını Adli Tıp Kurumu’na sevk etti. Adli Tıp Kurumu kadın hakkında savcılığa sunduğu raporda tecavüze uğradığını ifade etti.

Adli Tıp Kurumu’nun verdiği rapor üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı genç kadını zorla alıkoyan ve istismar eden C.Ş. hakkında “Nitelikli Cinsel Saldırı”, “Cebir, Tehdit veya Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma” suçları kapsamında 22.5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi. Şüpheli ilerleyen günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıkacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.