Eşine insanlık dışı işkence yapan kocaya soruşturma açıldı

0 30

İstanbul’un Sancaktepe ilçesinde meydana gelen olayda iddialara göre 2 çocuk annesi E.A. ile eşi M.A arasında bir tartışmanın çıkmasının ardından M.A. iki çocuğunun gözleri önünde annelerine ısıtılmış bıçak ile işkence yaptıktan sonra babasının evine gitmesini istedi. Evden ayrılan E.A polis merkezine giderek eşinden şikayetçi oldu. E.A.’nın şikayeti üzerine polis ekipleri eşine işkence uygulayan M.A.’nın yakalanması için çalışmalara başlarken işkenceye uğrayan 2 çocuk annesi E.A Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi’nde tedavi altına alındı.

E.A Hastanede verdiği ifadesinde “Gece yarısı eşimle tartışmaya başladığımızda önce bana tekme ve tokat atmaya başladı. Sonra mutfağa giderek ekmek bıçağını ocağın üstünde ısıtıp vücudumun bir çok yerine bastırıp bastırıp çekti. Tüm gece bunu bana çocuklarımın gözleri önünde yaptıktan sonra beni evden kovdu. Bende çocuklarımı alıp polis merkezine giderek kocamdan şikayetçi oldum” dediği öğrenildi.

E.A adlı talihsiz kadına hastanede refakat eden arkadaşı “ Arkadaşımın vücudunda ciddi yanıklar var. Doktorlar yanıklar konusunda tedavi sonuç vermezse ameliyat olması gerektiğini söylediler. Pansumanı dahi anestezi altında yapılacak. Gördüğü işkencenin vahametini düşünmek dahi istemiyorum. Eşi tarafından canice hem de çocuklarının yanında bu dayak ve işkenceye maruz kaldı. Polisler cani kocasını hala bulabilmiş değil. Kendisi şimdi ikinci bir kez daha saldırıya uğrayabilirim korkusu içinde yaşıyor. Arkadaşımı bu hale getiren eşinin yakalanmasını ve en ağır cezayı almasını istiyorum” dedi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.