Tacizci tahliye edildi

0 27

20 Eylül günü İstanbul Taksim İstiklal Caddesi’nde meydana gelen olayda S.T. adlı bir kişi Ö.K. isimli kadını takip ettiği kameralara yansıması üzerine S.T. polis tarafından gözaltına alındı.

Polisler tarafından gözaltına alınan S.T. karakoldaki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

S.T. adlı şahıs serbest bırakıldıktan bir gün sonra basında hakkında çıkan haberlere yönelik suç duyurusunda bulunmaya geldiği İstanbul Adalet Sarayı’nda, genç kadının bacağına dokunduğunu söyleyerek şikayetçi olması üzerine polisler tarafından yakalanarak cezaevine gönderildi.

S.T bugün yargılandığı İstanbul 60 Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davada hakkında “cinsel taciz” ve “basit cinsel saldırı” suçlarından 13 yıla kadar hapis cezası istenirken tutuklu sanık S.T. cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Müşteki Ö.K.’da bulunduğu İzmir’den duruşmaya Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken verdiği ifadesinin ardından “Ben uğraşmak istemiyorum, şikayetimden vazgeçiyorum” dedi.

Müşteki Ö.K’’nın şikayetinden vazgeçmesi üzerine mahkeme davanın düşürülmesine karar verdi. Mahkeme, ayrıca sanık S.T.’nin de tahliyesine hükmetti.

S.T. mahkemede verdiği ifadesinde “ Olay günü gezmek için Beyoğlu’nda dolaşırken adını daha sonra öğrendiğim Ö.K. adlı kadını gördüğümde gözleri kötüydü ve düşecek gibi oldu. Kulağında kulaklığı vardı duymaz diye yanına oturdum. Müştekiyi karşı herhangi bir temasım olmadı. Suçsuzum, tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum. demişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.