4 yaşındaki torununa cinsel istismarda bulundu

0 85

Adana’da 2019 yılının Temmuz ayında meydana gelen olayda 4 yaşındaki mağdur A.K.A., ailesine dedesiyle görüşmek istemediğini söylemeye başladı.

Dede A.A. Osmaniye’de mimarlık yaparken iddialara göre zaman zaman Adana’ya gelerek evli olan oğlu O.A. ve gelini G.A.’nın  evinde erkek torunu A.K.A. ile vakit geçirdi. Dedesi ile vakit geçiren A.K.A.’nın bir süre sonra içine kapanması ve sessizleşmesi üzerine ve kendilerine dedesi ile yalnız kalmak istemediğini söylemesi üzerine O.A. ve G.A. çifti, durumdan şüphelendi.

Anne ve babası çocuklarına dedesinden uzak durma sebebini sorduklarında dedesinin kendisine cinsel istismarda bulunduğu yönde cevaplar aldı. Cevap karşısında şoka uğrayan aile A.A.’dan şikayetçi oldu.

A.A. ailenin şikayeti üzerine Mart ayında gözaltına alınırken emniyette alınan ifadesi sonrasında savcılık tarafından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. A.A mahkemede verdiği ifadesi sonrasında tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Torununa tacizle suçlanan dede A.A.’nın yargılanacağı duruşmalar pandemi süreci nedeniyle ertelenirken son duruşma ise 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ertelendi.

Çocuk İzleme Merkezi’nde A.KA. uzman pedagoglar eşliğinde alınan ifadesinde “ Ben arkadaşlarımla oyun oynamayı seviyorum ama dedemle oynamak istemiyorum. O üç kağtçı. Her geldiğinde oynayalım dediğinde bana aynı şeyleri yapıyordu” dediği öğrenildi.

Torununa tacizle suçlanan dede A.A. ise mahkemede hakkındaki suçlamaları reddederek, “Ben torunuma dokunmaya kıyamıyorum. Torunum küçük yaştadır. Böyle şeyleri nasıl uyduruyor anlamıyorum. Ben yanından geçsem dahi huylanır, ben çocuğa banyo bile yaptırmadım.” diye konuştuğu öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.