1,5 yaşındaki bebeğine alkol içiren anneye soruşturma

0 251

Burak B. adlı bir kişi bir süre birlikte yaşadığı  Figen Ü.’den çocuk sahibi olmasının ardından çocuğunun annesi hakkında 1,5 yaşında bebeğine alkol içirilmesine müsaade ettiği, alkol içirdiği ve sağlıksız ortamlarda bulundurduğu gerekçesiyle anne hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Baba Burak B. 1,5 yaşında olan oğlu Kerem B.’nin hayatından endişe duyduğunu, çocuğunun kendisine verilmesi ya da annesi Figen Ü.’den alınarak devlet korumasına alınmasını talep etti.

Burak B. bugün İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı suç duyurusunda baba Burak B. ‘müşteki’, bebek Kerem B. ‘mağdur’, anne Figen Ü. ile kuzeni Merve A. ‘şüpheli’ olarak yer aldı.

Burak B. verdiği dilekçesinde bebeğinin doğduğu günden itibaren maddi ve manevi tüm ihtiyaçlarını giderdiğini ve nikahsız birliktelik yaşadoğı Figen Ü. ile olan ilişkisine ait tüm detayları anlattığı öğrenilirken Figen Ü.’nün kendisini sadece evlat sahibi olmak için kullandığını fark ettiğinin belirtildiği dilekçede, annenin para kazanmak amacıyla düzenli olarak yumurtalıklarını sattığı iddia edildi.

Baba Burak B. şikayet dilekçesinde Figen Ü.’nün anneliği konusunda endişe duyduğunu bebeğini devamlı olarak farklı arkadaşlarına bıraktığını ve bebeğinin devamlı sigara içilen ortamlarda maruz kaldığını ve bu nedenlerden dolayı devamlı tartışmak zorunda kaldıklarını belirtti.

Suç duyurusunun yanı sıra savcılığa sunulan fotoğraflarda, bebeğin içkili ve sigara içilen ortamlara götürüldüğü, bebeğe alkol aldırıldığı ve aynı zamanda eline sürekli bira şişeleri verildiğinin görüldüğü anlatıldı. Dilekçede, fotoğrafta görülen kişinin anne olan şüphelinin kuzeni olduğu, evinde sıcak yatağında uyuması gereken çocuğun sağlıksız bir ortamda bulundurularak alkol içirildiği anlatıldı.

Dilekçede, şüphelilerin cezalandırılması ve bebeğin babaya verilmediği takdirde devlet korumasına alınması talep edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.