CHP’de cinsel taciz ve tecavüz iddiaları gündeme bomba gibi düştü

0 63

Siyaset tarihimizde son günlerde en çok konuşulan olayların başında CHP  içindeki taciz ve tecavüz haberleriyle gündeme geliyor.

Yaşanan ilk olay CHP Maltepe İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcısı Umut K.’nın bir restoranda genç bir kadını zorla alıkoyarak tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanmasının ardından yaşanan olayı CHP yönetiminin üstünü örtbas etmeye çalıştığı iddia edildi.

Anadolu Cumhuriyet Savcılığı’na Z.Y. isimli bir kadın başvuruda bulunarak kendisine bir restoranda kendi isteği dışında zorla CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Umut K,’nin alıkoyup taciz ettiğini ispatlaması sonrası CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Umut K., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Maltepe’de yaşanan olayın ardından bu kez CHP Avcılar ilçe eski üyesi Özlem Hanelçi de cinsel saldırı mağduru olduğunu söylerken “Ben de iki kez tacize maruz kaldım, hakkımı ararken adeta linç edildim.” dedi.

Özlem Hanelçi, Twitter hesabından yaptığı yaptğı paylaşımda yaşadığı taciz olayına CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun sessiz kaldığını belirterek, “Maltepe’deki kadın arkadaşa taciz olayını duydum. Bana da CHP İstanbul İl Başkan Yardımcıları ahlaksızlık yaptı. Şikayet ettim, tehdit edildim. Canan Hanım’ın hiç sesi çıkmadı. CHP’de maalesef kadın olarak siyaset yapmak zor.” ifadelerini kullandı.

CHP taciz ve tecavüz iddiaları ile gündeme gelirken Ümraniye İlçe Teşkilatı’nda da D.A isimli bir genç kızın tacize uğradığı öne sürüldü. D.A. isimli genç kızın eski Ümraniye Gençlik Kolları Başkanı tarafından uğradığı taciz olayını Ümraniye İlçe Başkanı Zeynel Karakaya’ya olayı anlattığı, Karakaya’nın da taciz olayını Kaftancıoğlu’na aktardığı belirtildi

Kaftancıoğlu’nun D.’yi il başkanlığına çağırarak konuştuğu, D.’nin 7 arkadaşıyla beraber partiden istifa ettiği ifade edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.