CHP’de cinsel saldırı ve taciz olaylarına bir yenisi daha eklendi

0 28

Eski CHP Ümraniye Gençlik Kolları Başkanı G.Ö.A. hakkında Ümraniye’de 20 yaşındaki D.A.’ya cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen yürütülen soruşturma tamamlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Ümraniye Dudullu Tepesinde 12 Mart 2020 tarihinde meydana gelen olayda G.Ö.A kendi kullandığı aracıyla yanında D.A ile birlikte Ümraniye Dudullu Tepesi olarak bilinen yere giderek bir bankta biraz sohbet ettikten sonra ikili tekrar geldikleri araca binerek olay yerinden ayrıldıktan kısa bir süre sonra araç içinde G.Ö.A.’nın araç içinde D.A. adlı kıza kendi rızası dışında sarılıp öpmeye kalktığını ve bu davranış sonrasında ve D.A adlı genç kızın şüpheliyi ittiği belirtildi.

G.Ö.A hakkındaki suçlamaları reddetti

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede G.Ö.A.’nın müştekiyi aracıyla evine bıraktığının vurgulanırken, şüphelinin müştekiye yönelik sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı suçunu işlediği kaydedildi.

İddianamede ayrıc Şüpheli G.Ö.A.’nın verdiği ifadesine yer verilerek G.Ö.A’nın hakkındaki cinsel suçlamaları kabul etmediği, kendisinin seçimle bir siyasi partinin gençlik kolları başkanı olarak seçildiğini, D.A adlı müşteki bayan  parti gençlik kolu üyesi olması nedeniyle tanıdığını, araç içinde bulundukları süre zarfında kesinlikle müştekiye yönelik cinsel saldırı eyleminde bulunmadığını, aralarında cinsel içerikli konuşma geçmediğini söylediği belirtildi.

Hakkında 5 yıl hapis cezası istendi

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede G.Ö.A. hakkında “Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı” suçundan hakkında 2 yıldan 5 yıla kadar hapis ile cezalandırılmasını talep edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.