Ali Babacan hükümetin aşı tavsiyesine inanmadığını açıkladı

0 34

Sadece ülkemizde değil aynı zamanda dünyanın bir çok ülkesinde koronavirüs vakalarının hızla arttığı bu günlerde tüm dünyada gözler, aşı çalışmalarında. Aşı konusunda çalışmalar yapan şirketlerin üç faz olarak gerçekleştirdikleri aşı çalışmalarının başarılı sonuçlarını açıklamaya başladı.

Ülkemizde de aşı için tarihler verilmesinin ardından DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise aşıya güvenmediğini belirtti.

Medyascope TV’de Ruşen Çakır’ın konuğu olan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan canlı yayında seyircilerden gelen soruları cevapladı.
Ali Babacan Ruşen Çakır’ın bir sorusu üzerine hükümetin önereceği aşı tavsiyesine uymayacağını açıklayarak “Aşıyla ilgili tavsiyenin hükümetten değil bağımsız, tarafsız, güvenilir meslek örgütlerinden gelmesi lazım.” diyerek şu ifadeleri kullandı;

“Eğer meslek örgütleri, yani konunun tam uzmanları, örneğin Tabipler Birliği veya Eczacılar Birliği, bağımsız ve tarafsız şekilde çıkıp derlerse ki bu aşı güvenilirdir ve biz bunu halkımıza tavsiye ediyoruz, ben o zaman inanırım. Ama bugünkü hükümet artık sağlık konusunda da güvenirliğini yitirmiştir. Hükümetin yaptığı aşı tavsiyesine ben şahsen güvenmekte zorluk çekiyorum.”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın aşı konusunda yaptığı açıklamalar sonrasında muhalefet parti liderlerinin aşı konusunda yapacağı açıklamalar medya kuruluşları tarafından büyük bir merakla beklenmeye başlandığı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.