Hırsızlık yapan karakol amiri tutuklandı

0 47

İstanbul’da ismi açıklanmayan bir polis merkezinde son günlerde adli emanete bırakılan ve burada muhafaza altından tutulan uyuşturucu ve paranın eksik olduğunun tespit edilmesi üzerine durum karakol amiri S.P.’ye bildirildi.

Karakoldaki adli emanete bulunan para ve uyuşturucuların eksik olduğunu kabul eden karakol amiri S.P. polis memurlarına “Adli emanetten kaybolan para ve uyuşturucuyu ben tamamlayacağım. Siz durumu bildirmeyin ve bu konuyu kapatın” demesi üzerine durumdan şüphelenen karakoldaki polisler karakolda bulunan güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı.

Karakoldaki güvenlik kamera görüntülerini izleyen polis memurları, adli emanete bırakıldıktan sonra ortadan kaybolan para ve uyuşturucu maddeleri alan kişinin karakol amirleri komiser S. P., olduğunu, dolaplardaki kıyafetlerde bulunan cüzdanlarından da paralarını aldığını gördü.

Karakoldaki polis memurları durumu ilçe emniyet müdürüne bildirilmesinin ardından karakol amiri S. P., gözaltına alındı. İlçe Emniyet Müdürlü tarafından görevli özel bir ekip tarafından karakol amiri S.P. Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği’ne teslim edilirken komiser S. P.’nin ifadesinde,   Bende kleptomani (çalma hastalığı) var.” dediği öğrenildi.

Emniyette işlemleri tamamladıktan sonra S. P., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. S.P’nin, daha önce görev yaptığı yerlerde çalışanların da onun benzer hırsızlıklar yaptığı konusunda çeşitli ifadeler verdikleri öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.