Tacizle suçlanan CHP Osmangazi ilçe başkanı görevinden istifa etti

0 19

17 yaşındaki S.G. adındaki genç bir kıza Whatsapp üzerinden CHP Osmangazi İlçe Başkanı M.A. attığı taciz mesajları ile gündeme gelirken yaşanan bu olay siyasi kulislere de bomba gibi düşmüştü.

CHP Osmangazi İlçe Başkanı M.A ilçe teşkilatında görevli olarak çalışan 17 yaşındaki S.G ile geec yarısı Whatsapp üzerinden mesajlaşırken S.G.’nin kendisine abi demesi üzerine ilçe başkanı M.A. “Bana abi deme, senden hoşlanıyorum” diye mesajlar attığı ortaya çıkmıştı.

S.G adlı genç kızın taciz edildiğini öğrenen anne, tüm mesajların çıktısını alıp CHP Genel Merkezi’nin yolunu tuttu. Kızının uğradığı taciz mesajları hakkında genel başkan yardımcılarıyla görüşen anne, M.A.’nın mesajlarını gösterdi. S.G. adlı genç kızın annesine gereği yapılacak sözü verilip, anne ve kızı Bursa’ya gönderildi. Ancak taciz olayının üstü örtüldü.

Olayı sosyal medyada duyulmasının ardından gelen tepkilerin ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan M.A., görevinden istifa ettiğini duyurdu.

M.A.’nın açıklamaları şöyle: Son dönemde üst üste saldırılarla karşı karşıyayım. İlçe başkanı seçilmeden önceki dönemlerle ilgili iki ayrı konuda haber ve iddialara muhatap olmak zorunda bırakıldım. Son iddialar da aynı çerçevededir. Hakkımdaki kişisel iddialarda bile CHP Osmangazi İlçe Başkanı kimliğimin ısrarla ön plana çıkarıldığını, aslında partimizin hedef alınmak istendiğini görmekteyim. Bu nedenle, atılan iftiralara ilişkin sonuna kadar sürdüreceğim hukuk mücadelem sırasında partimizin adının daha da yıpratılmasının önüne geçmek adına, seçimle geldiğim ilçe başkanlığı görevimden istifa ettim. Hukuk mücadelemden de asla vazgeçmeyeceğim.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.