MHP’li Belediye Başkanı hakkında şok suçlamalar

0 27

Burdur’un Çeltikçi’nin açmış olduğu 1 kişilik itfaiye eri kadrosuna memur alımı için yapılacak olan mülakata MHP’li Belediye Başkanı Recep Aydın, kızının da aday olduğu, mülakata giren 3 kişinin de MHP’li Belediye Başkanı Recep Aydın tarafından tehdit edildiği iddia edilirken mülakata katılan adaylar konuyu yargıya taşırken  Recep Aydın’da CİMER’e şikayet edildi.

Burdur Çeltikçi ilçe Belediyesi 1 adet itfaiye eri alımı için  lise ve dengi okul mezunu niteliğini taşıyanlar için bir sınav düzenlendi. İtfaiye eri olmak için müracaat eden 4 adaydan birisi ise MHP’li Çeltikçi Belediye Başkanı Recep Aydın’ın kızı olurken diğer 3 aday sınava katılırken iddialara göre MHP’li Başkan Aydın, mülakat yapılan salona giren adaylarını tehdit etti. Olaya tepki gösteren adaylar CİMER’e şikayette bulunarak konuyu yargıya taşıdı.

Çeltikçi Belediyesi tarafından açılan itfaiye eri sınavında kendisine haksızlık edilerek hakkının yenildiğini iddia eden Emre Sayın, şunları söyledi, “İtfaiye eri olmak için Eylül ayında belediyenin açtığı sınava katıldım. Diğer adaylar gibi bende mülakata girdim Mülakata ilk giren belediye başkanının kızı oldu. Belediye Başkanımız Recep Aydın sınavın olduğu salona girerek yanıma gelerek ‘Benim kızımın girdiğini biliyorsunuz. Niye geldiniz? Benim belediyem, ağzınıza tükürürüm’ dedi.

Belediye Başkanımız Recep Aydın daha sonra sınav salonundan çıkarak komisyon başkanının odasına girdi. Bizlerin hakkını yenilerek Belediye başkanının kızı sınavı kazandı. Yaşadığımız haksızlık yüzünden bende  sınavın iptali ve  atamayı durdurma kararı almak için dava açtım. Mahkemeden ilk karar çıktı. Başkanın kızın atamasını durdurdular dava hala devam ediyor. Diğer arkadaşlar ise CİMER’e şikayette bulundu” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.