Köpeğini tasmasıyla aracına bağlayarak sürükleyen sürücü hayvanseverleri ayaklandırdı

0 46

Sosyal medyada paylaşılan bir görüntüde bir otomobil sürücüsünün aracının ön kapısına tasmasıyla bağladığı köpeğini Antalya’nın Kepez ilçesi Göksu Mahallesi’nde dolaştırdığının paylaşılması sosyal medya kullanıcılarından büyük tepkiyle karşılandı. Görüntülerde tasmasından otomobilin ön kapısına bağlanan köpeğin otomobile yetişmeye çalışmasının ve zaman zaman düşerek sürüklenmesinin yer aldığı tepki çeken görüntüler üzerine Antalya Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. Görüntülerdeki otomobili tespit eden ekipler, şüphelinin E.H. olduğunu belirledi.

Konu hakkında Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Bir köpeğin araca bağlı bir şekilde koşturulduğu görüntüler üzerine ekiplerimizce yapılan araştırmalar neticesinde olaydaki araç sürücüsü tespit edilmiş ve şahıs yakalanmıştır. Daima minik dostlarımızın yanındayız” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında “Suçun sokağa çıkma yasağı kısıtlaması saatlerinde yapılmasından dolayı otomobil sürücüsü E.H.’ye  ayrıca 3 bin 150 TL para cezası uygulandığı ve  E.H. hakkında, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na (hayvanların rahat yaşamlarını ve hayvanlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek, hayvanların acı, ıstırap ve eziyet çekmelerine karşı en iyi şekilde korunmalarını, her türlü mağduriyetlerinin önlenmesini sağlamak) göre işlem yapıldı.” İfadeleri yer aldı.

E.H hakkında ayrıca Antalya Candost Derneği tarafından Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

E.H polis merkezinde verdiği ifadesinde “Köpeğine büyük önem verdiklerini, adeta el bebek gül bebek baktıklarını iddia ederek, köpeğinin eğitimi için böyle bir uygulama yaptığını ve bu esnada otomobilini hızlı kullanmadığı gibi ayrıca köpeğinin korkmasından dolayı 100 metre dahi gitmeden aracını durdurduğunu” söylediği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.