Öğretim görevlisi kadın öldürüldü

0 70

İstanbul’un Maltepe ilçesinde yaşanan olayda, Özel bir üniversitede öğretim görevlisi olarak görev yapan Aylin Sözer’in başına bir şey gelmiş olmasından şüphelenen ailesi durumu polis ekiplerine bildirdi.

Ailenin ihbarı üzerine ola yerine kısa bir süre içinde gelen polis ekipleri, içeride birinin olduğunu fark etti. Polis ekiplerinin kapıyı çalmasına rağmen kapıyı kimse açmadı. Şüpheli Kemal Ayıldız polislerin geldiğini fark ederek kapı önüne yığınak yaptı. Polis ekipleri çilingir çağırarak Aylin Sözer’in evine girdiklerinde evin içinde yangın çıktığını görerek durumu İtfaiye ekiplerine bildirdi.

Polis ekipleri evde yerde kanlar içinde yatmakta olan Aylin Sözer ile Kemal Ayıldızı gördüklerinde Ayıldız’ı gözaltına almak istediklerinde Ayıldız, kendisini gözaltına almak isteyen polislere saldırdı ve üzerlerine yanıcı sıvı dökmek istedi. Polis ekipleri ve Ayıldız arasında yaşanan arbedede bir polis memuru elinden yaralandı. Şüphelinin yapılan üst aramasında üzerinde Sözer’e ait altınlar ve yanıcı sıvı bulundu. Polislerin bazıları dumandan etkilenirken şüpheli Ayıldız gözaltına alındı. Aylin Sözen’in yakınları ve komşuları gözaltına alınan Kemal Ayıldız’ı linç etmek isterlerken Aylin Sözen’in kardeşi, olay yerinde sinir krizi geçirdi.

Olay yerinde yapılan incelemeler sonrasında Kemal Ayıldız’ın sabah saatlerinde Aylin Sözer’in evine geldiği önce Aylin Sözen’in boğazını kesti ardından üzerine yanıcı madde döktükten sonra ateşe vermesinin ardından öğretim görevlisi kadın geçi şekilde yanarak hayatını kaybettiği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.