Kaçak elektriğe müdahale eden ekiplere saldırı

0 66

Kış aylarının gelmesiyle birlikte kaçak elektrik tüketimi yüksek seviyelere ulaşırken bundan Türk halkının mağduriyeti de devam ediyor. Kaçak elektrik tüketimi namuslu vatandaşlara fatura edilirken kış aylarında elektriği kaçak kullananların yoğunlaştığı illerin başında ise Van geliyor…

Kaçak elektriğin yoğun olarak kullanıldığı Van’ın İpekyolu ilçesine bağlı Yalım Erez Mahallesi’nde bugün, kaçak elektrik kullanımının önüne geçmek için elektrik sayaçlarını direklere taşımak isteyen elektrik dağıtım şirketi ile mahalleli arasında gerginlik çıktı. Kaçak elektriğe müdahale etmek isteyen ekiplere mahalle halkının şiddete varan müdahalesi üzerine bölgeye polis ekipleri, zırhlı araç ve TOMA sevk edildi. Mahalleye gelen ekipler tarafından mahalle abluka altına alındı.

Kaçak elektriğin kullanılmasına engel olmak isteyen Yalım Erez Mahallesi kadınları tepkilerini göstermek için elektrik trafolarının üzerine çıkarken mahalle halkı da elektrik dağıtım firması elemanlarına ve olaya müdahale etmek için gelen ekiplere taşlı saldırıda bulunurken sayaçların direklere taşıma işleminin başlaması üzerine ekipler ile mahalle sakinleri arasında kavga meydana geldi.

Kaçak elektrik kaybını önlemek isteyen elektrik dağıtım firmasına bağlı ekipler kent merkezi ve ilçelerindeki abonelerin elektrik sayaçlarını bir süredir direklerin üzerine taşıyarak kaçak elektrik kullanımını asgariye düşürmeye çalışıyor.

Söz konusu karara,”kaliteli enerji, sürekli enerji ve kayıp kaçağın alt düzeye çekilmesi” gerekçe gösteriliyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.