Ümitcan Uygun uyuşturucudan tutuklandı

0 44

Ankara’da Aleyna Çakır’ın ölümüyle ilgili hakkında soruşturma açılan Ümitcan Uygun’un, sosyal medyada iki kadınla birlikte uyuşturucu madde kullandığına ilişkin görüntülerinin paylaşılması üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri Uygun ve görüntülerde birlikte uyuşturucu kullanan yanında iki kadından biri olan T.K.’yı Etimesgut ilçesinde yakalayarak gözaltına alırken oğlun Ümitcan Uygun’un kaçmasına yardımcı olduğu iddiasıyla babası Durak Uygun da gözaltına alındı. Baba Durak Uygun ve T.K. emniyette ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılırken Ümitcan Uygun hakkında, ‘Uyuşturucu kullanmak ve kullanılmasına özendirmek” suçlarından işlem yapılarak ifadesi alındıktan sonra bugün adliyeye sevk edildi.

Adliyede Nöbetçi Sulh Hakimi karşısına çıkarılan Ümitcan Uygun savcılık ve emniyette verdiği ifadesini tekrarlarken tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklanan Ümitcan Uygun cezaevine götürülmeden önce Adli Tıp Kurumuna götürülerek burada kendisinden DNA örneği alındığı öğrenildi.

Ümitcan Uygun’un emniyette verdiği ifadesinde “Benim adıma sosyal medyada birçok hesap açıldı ve kimler yönetir bilmem. Bu yayını da ben yapmadım. Hayatımda bir kez metamfatmin kullandım. O görüntüler 3-4 yıl öncesine ait. Bu maddeyi de bana Maltepe’de bir pavyonda konsomatris olarak çalışan takma ismi ‘Kumsal’ olan kişiden aldım. T.K. adlı kişi benim mahallemin insanıdır. Uyuşturucu ticareti yapmıyorum ve T.K.’nın bu maddeyi kullandığını ve sattığını da bilmiyorum” dediği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.