Rüşvetten tutuklanan eski CHP’li Belediye Başkanı’nın dosyasındaki ayrıntılar ortaya çıktı

0 23

Eski Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, Ceyhan Belediyesi İmar Müdürü Gül Derya Demir ile birlikte toplam 23 kişi Adana’da iş insanlarından imar ve ruhsatla ilgili eksiklikler gerekçe gösterilerek rüşvet talebinde bulunduğu ileri sürülen, ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’, ‘rüşvet ve irtikap’ suçlarından gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 23 kişi emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilirken eski başkan Kadir Aydar, imar müdürü Gül Derya Demir, belediye personeli Şevket Açan, müteahhit Murat İnanır ve Ticaret Odası Başkanı Şeref Can tutuklanırken, diğer zanlılar serbest bırakılırken eski başkan Kadir Aydar’ın kendi partisinden olanlardan rüşvet almadıkları da ifadelere yansıdı.

Eski belediye başkanı Aydar’ın ilçede kömür işletmesi olan biri için partisinden Hatay Milletvekili olan Suzan Şahin’in ricada bulunması üzerine rüşvet almadığı iddiası dosyaya girdiği öğrenildi.

Tutuklanan Ceyhan Belediyesi İmar Müdürü Gül Derya Demir’in ifadesinde, “İş yeri imara aykırı olan kömür satışı yapan kişi hakkında 600 bin lira ceza yazılacaktı. Hatay vekilimiz Suzan Şahin başkanımızla görüştükten sonra başkanım bize bunlar bizim partilimiz, görmezden gelin diyerek eksik evrakları tamamlayıp ceza yazmayın” diye talimat verdi ama o evrak bana hiçbir zaman ulaştırılmadı dedi.

Ceyhan Belediye İmar Müdürü Gül Derya Demir’in ifadesinde yer alan suçlamalara yönelik Kadir Aydar’ın, “Evet, vekil Suzan Şahin ile bir görüşmemiz oldu. Ancak kendisi bana böyle bir şey demedi. Aramızda Gül Derya Demir’in söylediği gibi bir konuşma geçmemiştir. Suzan Şahin, şahittir. Ona da sorabilirsiniz.” diyerek kendisini savunduğu ileri sürüldü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.