Ümitcan Uygun’un uyuşturucuyu temin ettiğini iddia etti

0 138

Türkiye’nin gündemini hala meşgul eden Aleyna Çakır’ın ölümü sonrasında soruşturma kapsamında ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Ümitcan Uygun’un sosyal medyada iki kadınla birlikte uyuşturucu madde kullandığına ilişkin görüntülerin ardından Uygun hakkında sosyal yeni bir soruşturma başlatıldı. Ümitcan Uygun’un babası Durak Uygun oğlunun ve yanında bulunan iki kadının kaçmasına yardımcı olduğu iddiasıyla gözaltına alındı. Ümitcan Uygun, ‘Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak ve kullanılmasını alenen özendirmek’ suçundan tutuklanırken, T.K. ve Durak Uygun serbest bırakıldı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Ümitcan Uygun’a uyuşturucu madde içirdiği görülen Fadime Büşra G.’nin yakalanması için çalışma başlattı. Yapılan araştırma sonrasında Fadime Büşra G.’nin İzmir’de olduğunu tespit edilerek Ankara ve İzmir polisi tarafından yapılan ortak operasyon sonrasında gözaltına alınan Fadime Büşra uçakla Ankara’ya getirilerek emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.

Fadime Büşra g. polisteki ifadesinde, “Ben pavyonda çalışırım ve Ümitcan Uygun’la pavyonda tanıştım. Pavyona her geldiğinde 10 bin lira hesap öderdi. Kendisine paranın kaynağını sorduğumda bana baba parası diye cevap verirdi. Pavyona her geldiğinde masasına oturur birlikte alkol alırdık. Onunla sevgili olmadık. Sosyal medyadaki görüntülerdeki uyuşturucuyu ben vermedim. O uyuşturucuları Ümitcan getirdi ve bize kullanır mısınız? diyerek teklif edince ben daha önce hiç denemediğim için merakımdan kullandım” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.