Kayıp doktoru arama çalışmaları durduruldu

0 44

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde yaşayan ve Başiskele ilçesinde özel bir hastanede görev yapan Dr. Uğur Tolun, dün Kartepe ilçesinde bulunan evinden çıktıktan sonra bir daha haber alınamadı.

Kayıp doktorun geçtiğimiz yıl beyin kanaması geçirdiği öğrenilirken yapılan ilk araştırmalarda doktorun aracıyla en son Kartepe ilçesi Derbent bölgesinde görüldüğü belirtilirken, Jandarma Arama Kurtarma ve AFAD ekipleri dün bölgede arama çalışması yaptı. Yapılan arama çalışmaları Kuzuyayla mevkiinde devam ederken arama çalışmalarından sonuç alınaması üzerine  Dr.Uğur Tolun’un aracının hangi yöne gittiğinin belirlenmesi için mobese, Plaka Tanıma Sistemi ve cep telefonu sinyallerine bakıldı.

AFAD ekipleri ve Jandarma Arama Kurtarma ekipleri bugün sabah saatlerinde arama çalışmalarına katılmaları üzerine  Maşukiye bölgesinde yaklaşık 16 kilometre boyunca oteller bölgesine kadar çalışmaları sürdürmeye devam ettiler.

Arama çalışmalarına devam edilen Doktor Uğur Tolun’un kullandığı aracı bir bakkalın güvenlik kamera kayıtlarına yansıyan son görüntüsünde doktorun bir bakkalın önünde aracıyla durduğu ve daha sonra aracından inmeden tekrar yoluna devam ettiği görüldü.

Doktor Tolun’un bakkal önündeki güvenlik kamera kayıtlarından sonra ortaya çıkan yeni görüntülerde doktorun bir büfeye yanaşarak araçtan inerek alışveriş yaptığı görülürken kayıp doktorun İzmir’den gelen bir akrabası, Tolun’a ait cep telefonunun bozulduğu ve tamire verdiği için kızına ait telefonu yanına aldığını söylediği, ancak jandarma ekiplerinin Tolun’un kızına ait telefonunun yerini tespit edemediği öğrenildi.

Jandarma, AFAD ve AKUT ekipleri Kuzuyayla mevkisi başta olmak üzere Derbent, Maşukiye bölgesinde yaptıkları aramaları bugün için sonlandırdı. Ekiplerin yarın arama çalışmalarını sürdürecekleri öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.