Boşanmak isteyen Ukrayna uyruklu karısına falçata ile saldırdı

0 36

İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bulunan bir AVM’de meydana gelen olayda Ukrayna uyruklu Anna Butim, boşanmak istediği eşi Mesut Öztürkmen tarafından falçatalı saldırıya uğradı.

Kocasının falçatalı saldırısı sonrası Anna Bütim’in yüzünün her tarafı kesik olan ve tanınamaz hale gelen kadın, son görüntülerini Twitter hesabından paylaşması üzerine sosyal medya kullanıcıları yaşanan vahşi olaya tepki göstererek “MesutÖztürkmentutuklansın” etiketi ile emniyetten destek ve yardım istedi.

Boşanmak istediği eşi tarafından falçatalı saldırıya uğrayan Anna yaptığı paylaşımında “Hakkında uzaklaştırma kararı bulunan adam tarafından saldırıya uğradım. Yüzüm felçli kalacak ve beni hala ölümle tehdit ediyor. Allah’ım lütfen beni koru.” sözleriyle yardım çağrısında bulundu.

Sosyal medyadaki paylaşımların ardından Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği ekipleri ise harekete geçerek olaya ilişkin çalışma başlatarak eşine falçatalı saldırıyı gerçekleştiren Mesut Öztürkmen yakalanarak gözaltına alınırken verdiği ilk ifadesinde 5 aydır eşini görmediğini, sosyal medya üzerinden takip ettiği baldızının bir alışveriş merkezinde olduklarını bildiren paylaşım yapması üzerine olay yerine gittiğinde de eşini yanında tanımadığı bir erkekle samimi olduğunu gördüğünü iddia ederek bunun üzerine kendisine hakim olamayıp yanındaki falçatayla olayı gerçekleştirdiğini söyledi.

Yapılan araştırmada Mesut Öztürkmen’in hakkında tehdit suçundan suç kaydı olduğu öğrenilirken şüphelinin ayrıca emniyette iken intihara teşebbüs ettiği bilgisine ulaşılırken emniyetteki işlemlerin ardından sevk edilen Mesut Öztürkmen tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.