Hastanede kumar oynadığı iddia edilen 5 personel açığa alındı

0 20

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Eskişehir’de kamuya ait bir hastanede aralarında doktor, güvenlik görevlisi ve sağlık memurlarının da bulunduğu personelin, acil servis ofisinde kumar oynadığı iddia edildi.

Görüntülerin yayınlanmasının ardından sosyal medyada infial yaşanırken servis edilen görüntülerde hastane personeli olduğu iddia edilen kişilerin, ortaya para koyduğu bir masa etrafında iskambil oynadığı görüldü.

Eskişehir Valiliği ve Sağlık İl Müdürlüğü, görüntülerin sosyal medyada yer almasının ardından iddialara ilişkin geçen cuma günü soruşturma başlattı.
Eskişehir Valiliği ve Sağlık İl Müdürlüğü ilgili hastanede görevli bir temizlik personelinin ifadesi alındı. Acil servis ofis odasında iskambil oyunları oynandığı duyumları alındığı belirtilerek personelden bildiklerini anlatması istendi.

Personelin ifadesinde, “Temizlik görevlisi olarak acil serviste 12 saatlik vardiyalar halinde çalışıyoruz. Nöbette olan arkadaşlarımızın ortak olarak kullandığı ofis odasında hastaların olmadığı zamanlarda dinlenme molası yapan arkadaşlar geceyi uyumadan geçirmek için zeka oyunları gibi bazen aramızda iskambil oyunları oynarlar. Bu oyunlar sadece eğlenmek ve vakit geçirmek için yapılır. Ortada bir para söz konusu olmaz. Kumar değildir. İskambil oyunlarını bilmediğim için bu oyunlara hiç iştirak etmedim” dediği öğrenildi.

Hastane personeli 14 kişi hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldığı, görüntülerde iskambil oynayan 5 kişinin inceleme kapsamında açığa alındığı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.