Paramotorla bomba taşıyan terörist imha edildi

0 105

Mehmetçik’in PKK/PYD ile mücadelesi sadece yurt içinde değil aynı zamanda yurt dışında da son hızla devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda Irak’ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde düzenlenen Pençe Kaplan Operasyonu’nda etkisiz hale getirilen bir terörist hakkında yeni bir ayrıntı ortaya çıktı.

PKK’nın daha önce Hata saldırısında kullanıldığı gibi paramotorla bombalı saldırı planı, Mehmetçik’in dikkati sayesinde suya düştü.
12 Temmuz 2020 günü yapılan operasyon kapsamında Doğa Zilan kod adlı terörist Hediye Çerçi, Hantur dağı çevresine konuşlanan 40 kişilik timin üzerine atılmak için örgütün Suriye’den getirdiği bir paramotora 150 kiloluk bomba yükleyerek havalandı. Bölgede gözetlemelerde bulunan tim paramotorun İHA olmadığını fark ederek siper alan keskin nişancılar yoğun ateşe tutarak paramotorun üzerindeki bombayı infilak ettirdi. İnfilak ederek parçalanan paramotor ve kadın terörist, Hantur Dağı eteklerine düştü.

Hantur dağı eteklerinde öldürülen Doğa Zilan kod adlı terörist Hediye Çerçi’nin 2015 yılında terör örgütüne katıldıktan sonra Suriye’nin kuzeyinde YPG kamplarında özel eğitim alarak paramotor gibi hava araçlarıyla saldırı konusunda eğitim aldığı öğrenilirken, terör örgütünden kaçarak teslim olan terör örgütünün drone ve paramotor eğitimi alan teröristlerinden A.D. adlı kadın terörist Hediye Çerçi’yi fotoğrafından teşhis etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.