Tacizci dedeye hapis cezası

0 50

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde 2 yıl önce meydana gelen olayda ortaokul öğrencisi olan kızı L.N.T.’yi son zamanlarda fazla durgun bulan anne yaşayan Özlem Onarancan, kızını da ikna ederek bir psikoloğa götürdü.

Annesi ile birlikte psikoloğa giden L.N.T. annesine ve gittikleri psikoloğa dedesi Kenan Onarancan tarafından uzun süredir cinsel istismara uğradığını anlattı. Kızının tedavisine başlatan anne kızının tedavisinin tamamlanmasının ardından Özlem Onarancan, babası hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Özlem Onarancan’ın şikayeti üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Kenan Onarancan, hakkında, torununa zincirleme olarak cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle soruşturma açılarak hakkında Turgutlu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Kenan Onarancan mahkemede hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek “Torunuma karşı cinsel duygularımı tatmin etmek adına hiçbir şey yapmadım. Hakkımda atılan bu iftiraları kabul etmiyorum. Cinsel saldırı olduğu iddia edilen tarihten 6 ay önce kızımın evinin yanında bulunan evimizi satıp başka yere taşındık. Bu nedenle torunumun düzeni bozuldu. Düzeni bozulduğu için de bana bu şekilde iftirada bulunduğunu düşünüyorum.” dedi.

Turgutlu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasına Kenan Onarancan ve avukatı ile birlikte müşteki vekilleri katılırken mahkeme heyeti sanık Kenan Onarancan’ın 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.