İtiraf sonrası cinayet çözüldü

0 58

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde meydana gelen olayda ilçede tesisatçılık yapan Akif Demir’in kızı, 6 Ağustos 2013 tarihinde polise başvurup babasına ulaşamadığını söyledi.

Kayıp ihbarı sonrası polis ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonuçsuz kaldı. Demir ailesi de Akif Demir’in yurt dışına gittiğini düşündü.

Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet ve Gasp Büro Amirliği ekipleri kayıp ve faili meçhul dosyaları tekrar açarak 8 yıl önce hakkında kayıp başvurusunda bulunulan, Akif Demir’in dosyasını yeniden ele aldı. Özel bir ekip tarafından titiz bir soruşturma sonrasında Akif  Demir’in o dönemdeki banka hesaplarını inceledi, borçlu ve alacağı olduğu kişileri araştırdı.

Akif Demir’i tanıyan kişilere ulaşan özel ekip bu kişilerin ifadelerine başvurarak tartıştığı ya da arasının bozuk olduğu kişilerin listesini çıkardı. Akif Demir’in o dönemlerde arasında tartışma yaşadığı C.M.  ve H.Ö. isimli kişiler, özel ekip tarafından şüpheli olarak değerlendirildi.

Şüphelilerin gözaltına alınması için polis ekipleri, dün gece Karamürsel ilçesi Kızderbent Mahallesi’nde eş zamanlı düzenlediği operasyonla 2 şüpheliyi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, polis ekipleri tarafından yapılan ilk sorgularında Akif Demir’i para meselesi yüzünden öldürdüklerini itiraf etti.

Gözaltına alınan şüpheliler verdikleri ifadelerinde Akif Demir ile tartıştıklarını ve Kızderbent Mahallesi’ndeki ormanlık alanda araç içerisinde tabanca ile vurarak öldürdükten sonra cesedini Aktoprak mevkiindeki uçurumdan attıklarını söyleyen şüpheliler, bölgeye götürülerek yer göstermesi yapıldı.

Polis ekipleri tarafından olay yerinde yapılan incelemede herhangi bir bulguya rastlanmadı. H.Ö.’nün evinde yapılan aramada, olayda kullanıldığı değerlendirilen 1 ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen C.M. ve H.Ö., işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.