Aleyna Çakır davasında yeni gelişme

0 150

Uzun süredir Türkiye gündeminin en çok konuşulan Aleyna Çakır olayında flaş gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Aleyna Çakır’ın Ankara’da evinde ölü bulunmasının ardından kendisinden alınan doku ve sperm örneğinin, ölümüyle ilgili gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan ve uyuşturucu soruşturması kapsamında tutuklanan Ümitcan Uygun’a ait olduğu belirlendi.

3 Haziran 2020 tarihinde evinde boynundan iple boğulmuş vaziyette bulunan Aleyna Çakır’ın eski sevgilisi Ümitcan Uygun’ tarafından daha önce şiddet uyguladığı anlara ait görüntüler ise ölümünden kısa süre sonra sosyal medyada yer aldı. Görüntüler üzerine önce gözaltına alınan Ümitcan Uygun daha sonra serbest bırakılmıştı.

Ankara Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan raporda Aleyna Çakır’ın tırnaklarında doku ve vajinal frotisinde sperm bulunduğunun beirtilmesi üzerine soruşturmayı yürüten savcılık, Çakır’ın ölümüyle ilgili iddialar üzerine dosyayı, ayrıntılı rapor hazırlaması için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderdi. İkinci kez yapılan doku ve sperm testlerinde doku ve sperm örneğinin aynı kişiye ait olduğu belirtildi.

Adli Tıp Kurumu raporunda Aleyna Çakır’ın asılma dışında vücudunda tespit edilen izlerin  ölüm meydana getirecek nitelikte olmadığı, yapılan alkol düzeyinin tek başına ölümü meydana getirecek düzeyde olmadığı vurgulanırken Aleyna Çakır’ın zehirlenme sonucu öldüğü yönünde de tıbbi delillere ulaşılamadığı ve ölümün ası sonucu meydana gelmiş olduğu belirtildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.