Karısını öldürdükten sonra parçalara ayıran kocaya ağır tahrik indirimi

0 41

8 Şubat 2019 günü Burdur’un Bağlar Mahallesi Taşar Kuyu Sokak’taki boş arazide toprağa gömülü ceset olduğu ihbarı üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Boş arazide ekiplerin yaptığı çalışma sonrasında parçalanarak çuvallara konulan kadın cesedi bulunurken yapılan araştırmalar sonrasında kadın cesedinin 9 Ocak’tan bu yana kayıp olarak aranan Afgan Masoudeh Hashemi’ye ait olduğu tespit edildi.

Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında ,cesedi parçalanmış olarak bulunan kadının imam nikahlı eşi Sayid Aghel Razayi ve 2 çocuğu ile birlikte Burdur’da 1,5 yıldır sığınmacı olarak yaşadıkları belirlenerek kadının cinayetinden sorumlu olabileceği düşünülerek dini nikahlı eşi Sayed Aghel Razavi ile onun kardeşi Seyyed Rahman Razavi gözaltına alındı. Gözaltına alınan Seyid Aghel Razavi savcılık ifadesinde eşini öldürdüğünü itiraf ederek ‘kasten öldürmek’ suçundan tutuklanarak Burdur Cezaevi’ne gönderildi.

Sayed Aghel Razavi hakkında , Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada ömür boyu hapis cezası istenirken mahkemede verdiği ifadesinde  “Türkiye’ye büyük ümitlerle geldik. Eşimi çok severdim ve böyle olmasını istemezdim. Olay günü uyuyordum. Uyandığımda eşim yanımda olmayınca kendisini aradım. Telefonlarıma cevap vermedi ve gece 01:30’da geldiğinde bana ‘Seni sevmiyorum, senin yüzünde kırışıklıklar var, ben seni ne yapacağım, defol başımdan, seni sevmiyorum. Sen benim hayat erkeğim değilsin’ dedi. Ve ardından bana küfredince kendisine yalvarmama rağmen bana ‘Ben kararımı verdim defol git’ diye konuştu. Eşim uyuduktan sonra yastığın altında çocuklarıma oynamaları için yaptığım çekici çıkarıp kafasına bir defa vurdum. Öldüğünü anlayınca banyoya getirdim. Daha sonra dolaptaki testereyi alarak cesedini parçaladım ve 4 çuvala katıp el arabasıyla Bağlar Mahallesi’ndeki araziye götürüp, gömdüm. Böyle bir şey olsun istemiyordum. Eşimi çok seviyordum. Bunların yaşanmasını istemezdim. Bu yaşıma kadar kimseye zarar vermedim. Çok pişmanım” diye konuştu.

Mahkeme heyeti Sayed Aghel Razavi’yi dini nikahlı eşi Masoudeh Hashemi’yi kasten öldürme suçundan önce ömür boyu hapis ile cezalandırdı. Heyet daha sonra sanığın cezasını cinayeti tahrik altında işlediğine hükmederek 18 yıla düşürdü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.