Bir genç kız daha ikna edilerek PKK’dan kurtarıldı

0 47

2017 yılında 19 yaşındayken Bursa’nın Yıldırım ilçesinde yaşayan genç bir kızın PKK terör örgütüne katıldığını tespit eden Bursa’da İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri genç kızın ailesine ulaşarak kızlarının PKK’dan ayrılması için yapılacak ikna çalışmalarına yardımcı olmasını istedi. Ailenin de bu teklife olumlu yanıt vermesi üzerine kadın teröristle iletişime geçti.

PKK’dan kaçarak Irak’ın Bağdat kentinde genç kıza ulaşarak genç kızı teslim olması için yaptıkları ikna çabaları başarılı sonuç vererek gen kızı teslim olmak için ikna ettiler.

Genç kız silahsız ve teçhizatsız güvenlik güçlerine teslim olan terörist, TEM ve İstihbarat Şube Müdürlüğü’nce kurulan özel bir ekip tarafından gözaltına alınarak Irak’tan Bursa’ya getirildi.

İkna çalışmaları sonucunda teslim olarak Irak’tan Bursa’ya getirilen kadın terörist Bursa İl Emniyet Müdürlüğü’nde ailesiyle görüştürüldü. O anlar ise anbean kaydedildi.

Kadın teröristin emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildiği ve kadın teröristin savcılık sorgusunun devam ettiği öğrenildi.
İkna çalışmaları sonucu teslim olan kadın teröristi annesi “Kızımız 3 yıldır hain terör örgütü tarafından kandırılarak bizlerden alınmıştı. Allah devletimize zeval vermesin. PKK kahrolsun. Devletim gecesini gündüzüne kattı, gündüzünü gecesine kattı beni kızıma kavuşturdu” diyerek, polis ekiplerine teşekkür etti

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.