İkranur’un katili 14 yaşındaki amcası çıktı

0 201

27 Haziran 2020 tarihinde Giresun’un Bulancak ilçesine bağlı İcilli köyü Kıran Mahallesi’nde, meydana gelen olayda 7 yaşındaki İkranur Tirsi evinin yakınındaki bahçede 6 yaşındaki kardeşi ve kuzeni ile oynarken büyükbaş hayvanların yanına gitti. Bir süre sonra İkranur’un geri dönmemesi üzerine kardeşi ve kuzeni durumu ailesine haber verdi. İkranur’un bulunmaması üzerine ailesi jandarmadan yardım istedi.

İkranur Tırsi’nin bulunması için köye gelen jandarma, AFAD ve AKUT ekipleri arama çalışması başlatarak 370 hektar alanda yapılan aramada bulunamazken, İkranur 3 gün sonra evlerinden 7 kilometre uzaklıktaki Salman mevkisi Adaköy Deresi’nde ölü bulundu.

İkranur Tırsi’ni ölümünde cinayet şüphesi bulunması üzerine Bulancak Cumhuriyet Savcılığınca başlatılan çok yönlü soruşturma devam ederken o dönemde 7 kişi gözaltına alınmıştı.

Yapılan sorgularda İkranur Tırsi’nin 14 yaşındaki amcası S.T.’nin, sorgusunda cinayeti itiraf ettiği ortaya çıktı.

Araştırmacı-Gazeteci Müge Anlı, yaşanan gelişmeyi canlı yayında açıkladı.

Gözaltına alınan kişilerin ifadelerinden olay günü İkranur’un 14 yaşındaki amcası S.T. İkranur’a kızdığı ve sinirlendiği için boğarak öldürdüğünü itiraf eden 14 yaşındaki amca S.T., olay sonrası ablası A.T. ile birlikte cesedi dereye attıklarını söyledi.

Savcılık ifadeleri sonrasında S.T. cinayetten ve ablası Ayşe T.’de cinayete yardım, yataklık ve delilleri karartmak suçundan tutuklanma talebi ile sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.