60 yaşındaki kadın evlenmek isterken dolandırıldı

0 26

Antalya’da meydana gelen olayda Bahar Üzüm adlı bir kadın ayakkabı almak için gittiği dükkan sahibi A.B ile tanıştı. Bahar Üzüm’ün iddialarına göre dükkan sahibi A.B. adlı kişinin evlilik vaadiyle kendisine ait kimlik bilgilerini ve vekaletini aldığı, daha sonra da bu bilgilerle birlikte kendi adına şirketler kurarak karşılıksız çekler yazdığını söyledi.

Bahar Üzüm yaşadıklarını anlatırken “Ayakkabı almak için gittiğim dükkanda A.B. ile tanıştım. Biraz sohbet edince benimle evlenmek istediğini ve ciddi olduğunu söyledi. Bana daha sonra yeni bir dükkan açacağını ve bu dükkanı da benim adıma açacağın söyledi. Bende bu sözlere güvenerek kendisiyle birlikte notere gittim. Bana orada imzalar attırdı ve açtığı dükkanı üzerime yaptı. Okur yazarlığım olmadığı için söylediği her yere imzamı attım. Daha sonra oğlum rahatsızlanınca Rusya’ya gitmek zorunda kaldım. Rusya’da oğlumun yanındayken alacaklıların araması başlaması üzerine borçlandığımı öğrendiğimde oğlum e-devlet uygulamasına baktığında borçlu ve icralık olduğumu söyleyince A.B.’yi aradığımda inkar etti ve bana  ‘Sen Rusya’dan ayrılma karışıklık oldu, halledeceğiz. Avukata vekalet vermiştim, avukatı ilgilenecek’ dedi.

Ama telefonum alacaklılar tarafından aranmaya devam edince bankaları aradığımda 2 milyon liraya yakın borcumun olduğunu öğrendim. Bunların haricinde başka borçlarda çıkacağını düşünüyorum. Şu ana kadar 17 haciz geldi. Bana koronavirüs var diyerek internet bankacılığı açıp krediler çekmişler” diye konuştu.

Yaşadığı olayların psikolojisini bozduğunu belirterek savcılığa suç duyurusunda bulunmaya hazırlanan Bahar Üzüm, Bu yaşıma kadar kimseye borcum olmadı. Böyle alışveriş yapmadım. Artık uyku uyuyamıyorum. Çok güvenmiştim kendisine. Mağdur etmeyeceğim demişti, yuvam olur diye düşündüm ama borç içine düştüm. Kapıma icralar geliyor. Çok mağdurum dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.