Şehit ve gazilerin adını kullanarak dolandıran çete yakalandı

0 36

Bir ihbarı değerlendiren İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Fikret T. isimli bir şahsın yönettiği çağrı merkezinden Şehitler ve Gaziler Sosyal Hizmet Merkezi kurarak, burada çalışan kişiler tarafından birçok kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerine, derneklere ve vakıflara arama yapıldığını tespit etti.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından teknik ve fiziki takibe alan Şehitler ve Gaziler Sosyal Hizmet Merkezi çalışanlarının yaptıkları aramalarda kendilerini Şehitler ve Gaziler Sosyal Hizmet Merkezi çalışanı veya gazi, emekli albay, üsteğmen, astsubay olarak tanıtan şahısların, şehit, gazi veya çocukları adına para topladığının belirlenmesi üzerine hemen harekete geçilip, operasyonda 22 şüpheli gözaltına alındı.

İzmir merkezli olarak eş zamanlı gerçekleştirilen Ankara, Düzce, İstanbul, Çanakkale illerinde baskınlar sonrasında gözaltına alınan şüphelilerin, emniyetteki işlemleri tamamlandı. Yapılan baskınlar esnasında Şehitler ve Gaziler Sosyal Hizmet Merkezi adı altında faaliyet gösteren şebekenin aradıkları kamu, kurum ve vakıfları aradıklarında kullandıkları konuşma metinleri, silahlar ve mermilerinde ele geçirildiği operasyonda gözaltındaki 22 zanlı, polis ekipleri tarafından adliyeye sevk edildi.

Gözaltına alınan 22 şüphelinin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiği ve sevk edilen şüphelilerden aralarında elebaşı F.T’nin de bulunduğu 7 kişi, çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandığı öğrenilirken şüphelilerden 10’u adli kontrol şartıyla salıverilirken, 5’i ise serbest bırakıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.