PKK’nın bombacısı yakalandı

0 23

Bir grup kaçak göçmenin yasa dışı yollarla Avrupa ülkelerine götürüleceğini ve bu şahısların arasında önemli bir şahsın da olduğu istihbaratının elde edilmesi üzerine Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, 11 kaçak göçmen yakalanarak gözaltına alındı.

Operasyonda gözaltına alınan yakalanan yabancı uyruklu şahısların arasından ikisinin, yurt dışına kaçmak için daha fazla para verdiğini tespit edilmesi üzerine bu şahıslardan şüphelenen ekipler bu şahısların parmak izlerini aldı.

Parmak izi alınan şüpheli şahısların yapılan parmak izi sorgulamasında K.H.R.S. adlı Resulayn doğumlu PKK’lı terörist olduğu tespit edilirken bu şüphelinin 2008 yılında PKK terör örgütüne katıldığıGara, Hakurk ve Şemdinli bölgelerinde terör örgütü adına üst düzey sorumlu olduğu, en son terör örgütünün sözde bölük komutanlığını yaptığı ve patlayıcı uzmanı olduğu belirlendi.

PKK tarafından 2012 yılında yılında Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde zırhlı polis aracına ve aynı bölgede farklı bir tarihe askeri konvoya patlayıcı ile yapılan hain saldırıyı K.H.R.S. adlı teröristin düzenlediği belirlenirken bu hain saldırı sonrasında yine aynı yıl içinde Şemdinli merkezine yapılan saldırının planlayıcısı olduğu belirlendi.

Şahsın yurt dışına kaçmasına yardım ettiği belirlenen Suriye uyruklu diğer şahıs da jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.

İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen PKK’lı terörist K.H.R.S. ve yurt dışına kaçması amacıyla yardım ve yataklık yapan kişi, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.