Cinsel saldırı sanığı adli kontrol şartını ihlal edince tutuklandı

0 39

Antalya’da 30 Eylül 2019’da meydana gelen olayda eğlence merkezinde çalışan bir çocuk annesi Çiğdem Yaylak, iş bitimi patronunun söylemesi üzerine Murat Kaya isimli müşterinin aracına binerek taksi durağına bırakılmak üzere yola çıktı. Çiğdem Yaylak durağa geldiğinde araçtan inmek istediğinde Murat Kaya, araçtan inmesine izin vermediği Çiğdem Yaylak’ı dövdü. Kadını araçta dövmesinin ardından otomobiliyle marangoz atölyesine götürerek burada dövmeye devam ederken aynı zamanda Çiğdem Yaylak’a cinsel saldırıda bulundu. Cinsel saldırı sonrasında Kaya, Çiğdem Yaylak’ı aracına bindirerek bilmediği bir yerde bırakarak ayrıldı.

Yaşanan olaylardan sonra Çiğdem Yaylak polise giderek şikayetçi olması üzerine gözaltına alınan Murat Kaya ile kadına zorla uyuşturucu madde kullandırdığı öne sürülen G.K., iddiaları kabul etmedi. Siber Suçlar Müdürlüğü Ekipleri olay anına ilişkin iş yeri güvenlik kameralarını incelediklerinde olayın gerçekleştiği tarih ve saat aralığını gösteren kamera kayıtlarının silindiğini tespit etti. Veri kurtarma uzmanlarının yaptığı çalışma sonunda olay anına ilişkin bir kısım kamera kayıtları kurtarıldı. Murat Kaya ile G.K., çıkarıldıkları Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

  1. Ağır Ceza Mahkemesi dün aldığı kararda, sanığın adli kontrol hükümlerini isteyerek yerine getirmediği, bununla ilgili yasal ve geçerli bir mazeret bildirmediği, atılı cinsel saldırı, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından adli kontrol tedbirlerinin yetersiz kaldığına dair dosyaya yansıyan bilgi ve belgeleri de göz önüne alınarak, tutuklanmasına karar verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.