Sağlık çalışanlarına bir saldırı daha

0 21

Gaziantep’in Karataş Mahallesi’ndeki özel bir hastanenin acil servisinde meydana gelen olayda Muzaffer B. evde düşerek yaralanınca oğulları tarafından tedavi için hastaneye getirildi. İddiaya göre, babalarını yaralı olarak hastaneye getiren Emrah B. ve Hanifi B. babalarına anında müdahale edilmediği gerekçesiyle tartıştıkları sağlık çalışanlarına hakaret etmeye başladı. Yaşanan tartışmanın büyümesi üzerine Muzaffer B.’nin 5 yakını hastanedeki sağlık çalışanlarına saldırdı. Çıkan arbedede yumruklarla erkek hemşireler Sinan Şahin, Furkan Aslan ve Abdulkadir Güneş yaralandı.

Yaşanan olaylardan sonra yaralanan sağlık çalışanları darp raporu alarak polise şikayetçi oldu. Sağlık çalışanlarının şikayeti üzerine polis ekipleri de aralarında hasta kişinin oğulları Emrah B. ve Hanifi B.’nin de olduğu 5 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin savcılığa sevk edildiği, savcılıktan da tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hakimliği gönderildiği belirtildi.

Saldırıda yaralana sağlık görevlileri yaptıkları açıklamada “ Acil serviste yaşanan yoğunluk yüzünden gelen hasta yakınlarına biraz beklemesini söylediğimizde saldırıya uğradık. Hastamızı acil müdahale odasına alıp doktorun gelmesini beklerken hasta yakınları bağırıp, hakaret ederek bize saldırdılar. Beni ve iki arkadaşımı darbettiler.  Bir arkadaşımız aldığı darbeler sonucunda dişi kırıldı. Son zamanlarda sağlık çalışanlarına saldırılar daha da fazlalaştı. Sağlık çalışanlarının bunca emeğinin karşılığının bu olmaması gerekiyor. Sağlık çalışanlarına artık şiddet uygulanmasın” diye konuştular.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.