Kızını taciz eden kişiyi öldüren baba tahliye edildi

0 119

Kahramanmaraş’ta 5 Haziran 2018’de meydana gelen olayda bir lokantanın ikinci katında Kadir Işık adlı bir baba kızı Z.I.’yı defalarca taciz ettiği gerekçesiyle Tamer Çetin adlı kişiye ruhsatlı tabancasıyla ateş etti.  Kadir Işık aldığı yara sonucu yere düşen Tamer Çetin’e çekiçle vurarak ağır yaraladı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Tamer Çetin ambulansla götürüldüğü Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alındı. Burada ‘hayati tehlikesi yoktur’ şeklinde rapor verilen Çetin, kısa bir süre sonra hayatını kaybetti.

Tamer Çetin’in ölümünün ardından “kasten adam öldürme” suçundan Kadir Işık tutuklanırken hakkında müebbet hapis istemiyle Kahramanmaraş 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Kadir Işık yargılandığı mahkemede “önce ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı, ardından da haksız tahrik indirimi ve duruşmadaki saygılı tavrından dolayı cezayı 12 yıl 1 aya indirdi.

Babasının aldığı ceza sonrasında Tamer Çetin’in taciz ve tehditlerine maruz kalan Z.I., aldığı tehdit mesajlarını göstererek, “Bu kadar ağır tehdit mesajları almış olmama rağmen babamın bu cezayı alacağını bilseydim o ölümü göze alırdım. Keşke babam o cezayı alacağına beni öldürmüş olsaydı” diye açıklama yapmıştı.

Mahkemenin verdiği karar sonrasında Kadir Işık’ın avukatı karara itiraz ederek davayı istinafa taşıdı. Dosyayı inceleyen Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 1’inci Ceza Dairesi, suç vasfının değişebileceğinden yerel mahkemenin kararını bozup yeniden yargılanmasına, Işık’ın da tahliyesine karar verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.