Sözde şeyhin istismar davasında yeni tanıklar çıktı

0 28

Uşşaki Tarikatı lideri sözde şeyh Eyüp Fatih Şağban’ın Sakarya’nın Akyazı ilçesinde 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanmasının ardından hakkında Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edilirken bugün görülen ikinci duruşmaya tutuklu sanık Sağban tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS ile katılan Şağban suçlamaları kabul etmedi. Sanık avukatları da küçük çocuğun beyanlarının çelişkili olduğunu ve 14 yeni tanık olduğunu belirterek, onların dinlenmesini istedi. Sözde şeyhe dava açan ve cinsel istismara uğradığı iddia edilen 12 yaşındaki kız çocuğunun ailesinin Fatih Şağban’dan yüklü miktarda para istediğini belirten sanık avukatı, bunlarla ilgili belgeleri ve konuşma dökümlerinin alınmasını talep etti. 14 tanığın dinlenmesinin yargı sürecini uzatacağını göz önünde bulunduran mahkeme heyeti, tanıkların makul bir sayıya düşürülerek dinlenmesine ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 28 Mayıs gününe erteledi.

İstismara uğradığı iddia edilen küçük çocuğun avukatı yaptığı açıklamada “Sanık avukatı mahkemeye 14 tanık için dilekçe verdi. Bu gelecekler her mahkemede olduğu gibi suçlanan kişiler hakkında iyi adamdır, hoş adamdır, iyi iş adamıdır, iyi dosttur diye tanıklık edeceklerdir. İstismar 2 kişi ve 4 duvar arasında geçer. Umut ediyoruz ki mahkeme heyeti de bu tanıkları dinlese bile dikkate almayacaktır” dedi.

Sözde şeyhin avukatı ise yaptığı açıklamada “ Dosyaya sunduğumuz kriminal raporlarında mağdur olduğu iddia edilen kişiye böyle bir fiili asla gerçekleşmemiştir. Dosyada da kriminal delil olarak sunduk. Mağdur olduğu iddia edilen çocuğun annesinin, babasının ve halasının müvekkilimden yüksek miktarda tehdit ve şantaj ile içeren meblağları istediklerine dair ses kayıtlarını mahkemeye sunduk.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.